/publ/68EURASIA-2
Интернациональная выставка собак всех
породCACIB -
FCI г. Москва,
27.03.2010 Эксперт Thomas BECHT
(Germany) Photo by Lukanenkova Olga Pride of Russia DOLCE VITA Best of
Breed, BOB
| Teraline
MIDGARD
|
КОБЕЛИ / MALES
Vp.1 Best Baby
| Sant Kreal SHOGUN (Sant Kreal Zeus -
Sant Kreal Galaxy) | Vp.2 | THUNDERBIRD de Grande Vinko
(S'Lichobor
Ermak - Playgirl de Grande
Vinko)
| Vp.3
| Don Kagjust ALAVAR (Mustang iz
Zoosfery - Don Kagjust El
Lada)
|
КЛАСС ЩЕНКОВ /
PUPPY
CLASS |
Vp.1
| Pride of Russia TORNADO
(Punsh iz Doma
Domeni - Euro Dinamika iz
Zoosfery) | Vp.2 | Svet Muroma SAN REMO EGEMON (S'Lichobor
Ermak - Smart Wood Hills
Tsirilitsa) |
КЛАСС ЮНИОРОВ /
JUNIOR
CLASS |
Exc.1,
JCAC
| Pride of Russia MARADONNA
(Fedor del
Nasi - Pride of Russia Barrakuda
Boomaye)
| Exc.2
| ORO Y PLATA de Grande Vinko
(Leo v. Markischen Land - Gekata de Vinko iz Doliny
Dolmenov)
| Exc.3
| Pride of Russia MOXITO
(Fedor del Nasi
- Pride of Russia Barrakuda
Boomaye)
| Exc.4
| Smart Wood Hills
GEMBLER (Baron
Blizard v. Alpha Nordic - Smart Wood Hills
Integra)
| Exc.
| Zolotaya Dinastia
NEUHAUS (Delux de Grande Vinko - Zolotaya Dinastiya
Montserrat)
| Exc.
| Faruda Speranto ZUFUS
ZALAKHAD
(Izrafel
Abe Attentator - Faruda Speranto Imagen
Imbra)
| Vg
| Sant Kreal
FINANSIST
(Tahi-Reme Gerett
- Sant Kreal
Jewel) |
Класс
ПРОМЕЖУТОЧНЫЙ / INTERMEDIATE
class |
Exc.1, CAC
| Pride of Russia ODIN
(Boris iz Doma
Domeni - Sharon iz
Zoosfery)
| Exc.2, RCAC
| EFFENDI zi Zoosfery
(Pathos delle Querce Nere - Damajanty iz
Zoosfery)
| Exc.3
| Graphic Line Suzdal
(Pluto de Grando
Vinko - Graphic Line Florenciya) | Exc.4
| Pride of Russia PIONER (Pako Daker -
Sergius-Aleksandrija Magia
Manon) | Exc.
| Aleksvel ZAVIDNY ZHENIH (Modus Ost
Primor Pilot - Brenda Bas
Benedikt) | Exc. | ORLANDO de Bella y Feliz Estrella
(Zaza de Bella y Feliz Estrella - Moltans
Adelina) | Vg
| OZZI OSBOURNE King of Darkness
(Come
As You Are Jared - Come As You Are
Vesta) |
Класс
ОТКРЫТЫЙ
/
OPEN
class |
Exc.1,
CAC, CACIB, ch
RKF
| Teraline MIDGARD (Pako
Daker -
Teraline Aurora) | Exc.2,
RCAC
| Honourable Ross iz Zoosfery
(F`Hiram-Abif Royal-Bell - S`Lichobor
Esteriya) | Exc.3
| Smart Wood Hills DZHESTER
GOLD (Smart Wood Hills Ellington Garry - Smart Wood Hills
Glenmorangie) | Exc.4
| Alan Briz ANIMUS KVEST (Rossiiskiy
Kolorit Men Morrison - Eria Pro
Naomi) | Vg. | T-REX THORVALD TEX v. Sharlatan
(Graphic Line Antey - Anda's Puppy
Constance) | Vg.
| S'Lichobor LEVEIT (S'Lichobor
Valday - S'Lichobor
Grannes) |
Класс
РАБОЧИЙ
/
WORK
class |
Exc.1,CAC
| Smart Wood Hills X-TRAIL
(S'Lichobor
Deodar - Smart Wood Hills
Integra)
| Exc.2,
RCAC
| BRABUS iz Doma Domeni (Fedor
del Nasi - Barcelona iz Doma
Domeni) | Exc.3
| FAN-FAN de
Grande Vinko (Tamerlan iz Slavnoi Stai - Notrdam de Vinko) -
finnished International
Champion
|
Класс
ЧЕМПИОНОВ
/
CHAMPION
class |
Exc.1,CAC,
R.CACIB
| Pride of Russia FERRO
(Urbano del
Diamante Nero - Sharon iz
Zoosfery) | Exc.2,
RCAC
| SEVERYAN iz Zoosfery
(Euro Dizel iz
Zoosfery - Yavlenie iz
Zoosfery)
| Exc.3
| KONAN v. Nemesis
(Ferrofarahgomez di
Campovalano - Borana v.
Nemesis)
| Exc.4
| Izrafel ABE ATENTATOR
(Pathos
delle Querce Nere - Izrafel Maya di
Altobello)
| Exc.
| ITALO dei Due Intenti
(Pathos delle
Querce Nere - Une de Mai di Villa
Castelli) | Exc.
| GRAF
EXCELLENT iz
Gavaona (Nestor iz
Zoosfery - Odessa iz
Gavaona)
| Exc
| MUSTANG BODNERGAS iz Zoosfery
(Nitro del
Rio Bianco - Cheremuha iz
Zoosfery) | Exc | Sant Kreal ZVENISLAV (Urbano
del Diamante Nero - Sant Kreal
Ukrashenie) |
СУКИ
/
FEMALES
КЛАСС
ЩЕНКОВ
/
PUPPY
CLASS |
Vp.1,
Best puppy
| Pride of Russia TROYA
(Punsh iz Doma
Domeni - Euro Dinamika iz
Zoosfery)
| Vp.2
| Eva Lotta iz Zoosfery (Smart Wood Hills
Ellington Garry - Eriniya iz
Zoosfery)
| Vp.3
| Pride of Russia NAVARRA
(Pimm's Number One iz Doma Domeni - Barcelona Brava iz Doma
Domeni) | p. | VALENCIA s Bolshoi Volgi (Edmayr Hinter -
Erika s Bolshoi Volgi) | p. | SUPREME
ALICE (Dominion de
Grande Vinko - Berenika
Etoile) |
КЛАСС
ЮНИОРОВ
/
JUNIOR
CLASS |
Exc.1,
Best
Junior
| Pride of Russia MARUSJA (Fedor del
Nasi - Pride of Russia Barrakuda Boomaye)
| Exc.2
| ATLANTIS ATLETIKA s Mysa Hersones
(Ron
del Fiorsilva - Chereshya Sladkaya Moya s Mysa
Hersones) | Exc.3
| GRETA GARBO iz Zosofery
(Brait iz
Zoosfery - Yavlenie iz Zoosfery) | Exc.4
| Kim Zonnenberg LAMBORGINI
DIABLO (Izrafel
Abe Atentator - Kim Zonnenberg G'Are
Eugeniya) | Vg.
| BASTET s Bolshoi Volgi
(Djotto iz Zoosfery - Miledi s Bolshoi Volgi)
| Vg. | Alan Briz VIVA
VIKTORIA (Pako Daker - Rossiiskiy Kolorit Madlen Mon
Amor)
| Vg. | Sant Kreal FEMIDA (Tahi-Reme
Gerett - Sant Kreal Jewel) | Vg. | Irinland MELISSA MOON
(Izrafel Abe Atentator - Irinland Laura
Lavinia) | Vg. | Eria Pro MOON FLOWER (Eria Pro Di Caprio -
Eria Pro Andante
Barcarolla) | Vg. | BASTET s Bolshoy Volgi (Djotto iz
Zoosfery - Miledi s Bolshoy
Volgi) | Vg.
| Den Smail Leonarda Dilaila (Den Smail
Kardinal Diamand -
Kassandra)
|
Класс
ПРОМЕЖУТОЧНЫЙ
/
INTERMEDIATE
class
|
Exc.1,
CAC,
res.CACIB
| ETNA MONS iz Zoosfery
(Pathos delle
Querce Nere - Damajanty iz
Zoosfery) | Exc.2,
RCAC
| Pride of Russia KALJA
(Fedor del Nasi -
Euro Dinamica iz Zoosfery) | Exc.3
| SHOPARD iz Zoosfery
(S'Lichobor Ermak - Argengta Uma Black Mamba iz
Zoosfery) | Exc.4
| Kreizi ZAMBIA ZARA
(Izrafel Athos
Pathos - Kreizi Nelly
Furtado) | Exc.
| Vlasta Yungrid (Ladnyy
Udalets
Molodets - Edmayr)
|
Класс
ОТКРЫТЫЙ
/
OPEN
class |
Exc.1, CAC
| Irinland ZAIRN AMBER ALE
(Irinland
Iron Amber Ale - Irinland Ealana
Eastrice)Santa Julf NIAGARA (Livonijas Baron
Ikos Immortal - Santa Julf
Amazonka)
| Exc.2,
RCAC
| Smart Wood Hills BOGEMIA
(Kriegerhof
Konrad Krieger - Smart Wood Hills
Tigrida) | Exc.3
| Rossiiskiy Kolorit CHARMING LADY
(Boris iz Doma Domeni - Pepe Pompidu
Piligrimas)
| Exc.4
| Smart Wood Hills ADRIATICA (Smart
Wood Hills Ellington Garri - Smart Wood Hills Ellington
Korsika) | Exc.
| Pride of Russia HALI-GALI
(Pimm's
Number One iz Doma Domeni - Akuna Matata de Grande
Vinko) | Exc.
| Nevskiy Tserber URSULA STAR
UNIVERSE
(Pathos delle Querce Nere - Paloma Picasso iz Doma
Domeni) | Exc.
| Santa Julf NIAGARA (
Livonija
Baron Ikos
Imortal - Santa Julf
Amazonka)
| Exc.
| Smart Wood Hills URSULA
(Pathos delle
Querce Nere - Smart Wood Hills
Beretta) | Exc. | OZZI YUTA Rangout (Don Kagjust Admiral
- Klassic Alert Coba Cabana
Ems) | Vg
| Sant Kreal JEWEL (Sant Kreal
Yusupov - Sant Kreal Princessa
Presto) |
Класс
РАБОЧИЙ
/
WORK
class |
Exc.1, CAC
| GLEDIS GRATSIA v. Anberi
(Pimm's
Number One iz Doma Domeni - Athenais Avrora v.
Anberi)
| Exc.2,
RCAC
| Pride of Russia FERENZI
(Urbano del
Diamante Nero - Sharon iz
Zoosfery) |
Класс
ЧЕМПИОНОВ
/
CHAMPION
class |
Exc.1,
CAC, CACIB, ch RKF, Best of Breed,
BOB
| Pride of Russia DOLCE VITA
(Fedor del
Nasi - Barcelona iz Doma Domeni) - finnished International
Champion | Exc.2,RCAC
| Kirelli GOLD ROSE (Iron
Adelante Black
Star - Sergius-Aleksandrija
Kirillica) | Exc.3
| Smart Wood Hills DAKOTA
(Smart Wood
Hills Ellington Garry - Smart Wood Hills
Glenmorangie) | Exc.4
| BLOSSOM PERL de Ma Ker
(Rozboynik s
Bolshoy Volgi - Shayna
Shtern) |
Класс
ветеранов
/
Veteran
class |
Exc.1,
BEST
VETERAN
| VAMPIRA z Padoku (Tylan
du Clos des
Grognards - Zuela z
Padoku)
|
|